RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN Yeniden Rektör Olarak Atandı

14 Haziran 2018 Perşembe - Görüntülenme: 2348

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı Üniversitemize yeniden Rektör olarak atadı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) önerdiği adaylar arasından Üniversitemize 13.06.2018 tarihi itibariyle Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı yeniden Rektör olarak atadı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektörlük görevine yeniden atanması dolayısıyla bir mesaj yayınladı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın güvenine mazhar olup Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü olarak yeniden atanmak bizim için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini geliştirmek için bütün paydaşlarımla birlikte başlattığımız ve sürdürdüğümüz faaliyetler üzerinde daha yoğun ve hızlı bir çalışmaya ilk günkü heyecanla devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan Üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanda isminden söz ettiren, tercih edilen bir kurum haline gelmesine ve ülkemizin uluslararası bilim dünyasında hak ettiği seviyeye ulaşmasına katkı sağlamak temel hedefimizdir.

Muhterem Cumhurbaşkanımıza şahsıma göstermiş olduğu güven dolayısıyla şükranlarımı sunar,  bu süreçte destek veren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN'a, ilimizin Bakan ve Milletvekillerine, Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Başkan ve Üyelerine, Üniversitemiz akademik ve idari personeline, kısacası destek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Rektörlük görevine ikinci kez atanan Rektörümüzü tebrik ediyor, Üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

                                                                                                                                                                                   Basın-Yayın Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )