RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Biyonik Kulak Farkındalık Etkinliği

15 Mayıs 2018 Salı - Görüntülenme: 1804

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı ve Biyonik-Der Rize Temsilciliği tarafından "Biyonik Kulak Farkındalık Etkinliği” düzenlendi.

Rize Kahve Deryası’ndaki etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAZANCI, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Adnan YILMAZ, RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan TÜRÜT, Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin DURSUN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER ve akademisyenler katıldı.

“Benim Adım Ses” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Prof. Dr. Engin DURSUN bir konuşma yaptılar.

İşitme engelliler için büyük bir umut kaynağı olan "biyonik kulak" konusunda bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Tıp Fakültemizin sağlık konusunda Karadeniz Bölgesi’nde referans merkezi olma özelliğini sürdürdüğünü ifade ederek bu olumlu tablonun sevindirici olduğunu söyledi.

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi de içerisinde olmak üzere “biyonik kulak” ülkemizde, üniversite hastaneleri ve Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde yaklaşık 60 merkezde uygulanmaktadır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )