RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
11. Uluslararası Öğrenci Buluşması
07 Mayıs 2018 Pazartesi - Görüntülenme: 2980

Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Rize Uluslararası Öğrenci Derneği’nce (RİUDER), Üniversitemizin desteğiyle düzenlenen “11. Uluslararası Öğrenci Buluşması” Rize programı, 05-06 Mayıs 2018 tarihlerinde Sahil Dolgu Alanı’nda gerçekleştirildi.

Bu yıl, “Onlarca Renk, Yüzlerce Kültür, Dünya 5’ten Büyüktür” sloganıyla Sahil Dolgu Alanı’nda düzenlenen etkinlikte, farklı ülkelerden Rize’ye eğitim için gelen öğrenciler stant kurarak, hem kendi kültürlerini tanıtma hem de başka kültürleri tanıma fırsatı buldu.

Öğrencilerin kültürlerini tanıtmak için kurdukları stantları gezerek bilgi alan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Üniversitemiz bünyesinde 41 ülkeden 459 uluslararası öğrencinin öğrenim gördüğünü hatırlatarak “Öğrencilerimizin Üniversitemizde öğrenim görmesinden ve Rize’de bulunmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu tür etkinlikler sayesinde şehrimiz insanı ve misafir öğrencilerimiz daha çok kaynaşma imkânı buluyor, kendi kültürlerini tanıtma ve farklı kültürleri tanıma imkânı buluyor. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İki gün süren etkinlik boyunca öğrenciler, ülkelerine ait kültürel eşya, yöresel halk oyunları ve mutfaklarını Rize’de yaşayanlara tanıtma imkânı buldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )