RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İş ve Spor Dünyasında Yöneticilik
07 Mayıs 2018 Pazartesi - Görüntülenme: 3120

Üniversitemiz Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından düzenlenen “İş ve Spor Dünyasında Yöneticilik” konulu söyleşi Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Söyleşiye konuşmacı olarak Kartallar Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Etimesgut Belediye Spor Başkanı Hasan KARTAL ile Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim ÜZÜLMEZ katıldı.

Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Önder DİLEK moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide KARTAL ve ÜZÜLMEZ, öğrencilere öncelikle hedef belirlemeleri gerektiğini ve çok çalışmanın hedefe ulaşmada ilk basamak olduğunu ifade ettiler.

Kendisini çok iyi yetiştiren kişinin bir gün mutlaka amaçladığı konuma geleceğini belirten ÜZÜLMEZ, “Hırsınız olsun ancak hırsınız sizi yönlendirmesin siz hırsınızı yönlendirin.” dedi.

ÜZÜLMEZ, başarılı insanların geçmişlerine bakıldığında genellikle maddi imkânsızlık içinde büyüdüklerini ancak iş ayırt etmeden her türlü meslek grubunda çalışarak bir gün tercih eden değil tercih edilen olduklarını belirtti.

Mücadele etmekten asla vazgeçmemek gerektiğini ifade eden KARTAL, “Ben fakir bir ailenin çocuğuydum ancak şimdi şirketleri olan bir insanım. Mücadeleden yılmayın, neticesinde mutlaka başarılı olacaksınız. Kimin ne zaman, nereye geleceği hiç belli olmaz. Önemli olan niyet etmektir. İleriyi görüp mücadeleyi bırakmayan insanların başarılı olmama şansı yok, her şey sizde bitiyor.” diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

KARTAL ve ÜZÜLMEZ, hangi işte olursa olsun liyakatli insanlar iş başında olduğu sürece ülkemizi daha iyi bir gelecek beklediğini belirterek söyleşiyi tamamladılar.

Programın sonunda günün anısına Kartallar Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Etimesgut Belediye Spor Başkanı Hasan KARTAL’a Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL ve Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İbrahim ÜZÜLMEZ’e Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER Üniversitemiz şilti takdim etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )