RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Yükseköğretim Kurulundan 1 Yüksek Lisans ve 3 Lisans Programımıza Onay

02 Mayıs 2018 Çarşamba - Görüntülenme: 2842

Yükseköğretim Kurulu, Üniversitemiz bünyesinde 1 Yüksek Lisans ve 3 Lisans Programının açılmasına ve bu programlara öğrenci alınmasına onay verdi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde İlköğretim Matematik Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Maliye Bölümü ile Uluslararası İlişkiler Bölümü, Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu bünyesinde de Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün açılmasına ve öğrenci alınmasına onay verildiği belirtildi.

2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde ilk defa öğrenci alacak olan söz konusu bölümlerden Maliye Bölümüne 60, Uluslararası İlişkiler Bölümüne 60 ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne de 40 öğrenci kontenjanı verildi.  

Üniversitemizin tercih edilen ve istihdam odaklı bölüm/program açma anlayışının somut göstergelerinden olan bu bölümlerin açılması özelde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuza, genelde ise Üniversitemize ayrı bir canlılık kazandıracaktır.

Basın-Yayın Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )