RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Ürdün’deki Dört Üniversite İle İşbirliği Anlaşması

30 Nisan 2018 Pazartesi - Görüntülenme: 1048

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 24-28 Nisan 2018 tarihleri arasında Avrasya İpekyolu Üniversiteler Konsorsiyumu’nun (ESRUC) 7. Olağan Toplantısına katılmak üzere gittiği Ürdün’de Üniversitemizin uluslararasılaşması hedefi kapsamında 4 farklı üniversite ile ikili işbirliği protokolü imzaladı.

Buna göre Üniversitemiz ile Prenses Sumaya Teknoloji Üniversitesi (Princess Sumaya University for Technology), Özel Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Applied Science Private University), Ürdün Al-Zaytoonah Üniversitesi (Al-Zaytoonah University of Jordan) ve Umman Arap Üniversitesi (Amman Arab University) arasında 2018-2023 yılları arasında geçerli olacak ikili işbirliği anlaşmaları imzalandı.

Anlaşmalarda başta öğretim elemanı değişimi olmak üzere öğrenci değişimi, ortak araştırma faaliyetleri, örgün eğitim ders etkinliği, ortak seminerlere ve akademik toplantılara katılım, kısa süreli kurs programları düzenlenmesi, yayınlanmış akademik materyallerin ve diğer eğitimsel belgelerin değişimi, özel kısa-süreli akademik programlar düzenlenmesi ve bu programlarda alınacak kredilerin öğrencilerin mensubu olduğu üniversitede tanınırlığı gibi konularda işbirliğine gidilmesi kararlaştırıldı.

Bu anlaşmalarla iki ülkenin yükseköğretim sistemlerinin tanınırlığına ve uluslararasılaşmasına katkı sağlanmasının yanı sıra iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine ve ilişkilerin güçlendirilmesine de katkı sağlanması amaçlandı.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )