RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Matematiğin Gözünden IMAGINARY

02 Mayıs 2018 Çarşamba - Görüntülenme: 1730

Rektörlüğümüz tarafından düzenlenen “Matematiğin Gözünden IMAGINARY” konulu uluslararası sergi Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında ilgililerin ziyaretine açıldı.

Serginin açılışını, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar MAKBUL ve Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ruşen YILMAZ gerçekleştirdi.

Açılışın ardından sergi alanını ziyaret eden heyet, matematiksel görseller ve çizimlerle ilgili bilgi aldı. Sergideki ana fikrin matematiğin görsellik ve estetiğe dayalı yönlerinin ilgi çekiciliğini kullanarak ziyaretçilere matematiksel arka planı karşılıklı etkileşim halinde ifade etmek olduğu belirtildi.

Açılışta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, serginin öğrencilere ve katılımcılara katkı sunacağını ve matematiğin daha fazla ilgilerini çekeceğini ifade etti.

30 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan sergiden Rize’deki ortaokul ve lise öğrencileri de faydalanabilecek.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )