RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Kaçkar Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi Gerçekleştirildi
27 Nisan 2018 Cuma - Görüntülenme: 3509

Üniversitemiz Kariyer ve Kişisel Gelişim Topluluğu tarafından düzenlenen “Kaçkar Girişimcilik ve İnovasyon Summit” Zirvesi 26-27 Nisan 2018 tarihlerinde Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İki gün süren zirveye, Rektör Yarımcımız Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU, Rize MÜSİAD Başkanı Recep TAYLAN, firma temsilcileri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Zirvenin açılış konuşmasını Kariyer ve Kişisel Gelişim Topluluğu Başkanı Süleyman ÖZ gerçekleştirdi. ÖZ, “Ülkemizin büyük firmalarından büyük isimlerle sizleri buluştururken tek gayemiz mezun olduğunuzda karşılaşacağınız durumlara karşı bilgi ve tecrübe edinmenizdir.” diyerek programda emeği geçen ve katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU, girişimciliğin hayatın her basamağında olduğunu ifade ederek, “ Öğrencilerimize destek vermek bizlerin asli gayesidir.  Sanayicilerimizle ve okuldaki hocalarıyla işbirliği yapan öğrencilerimizin çok çok verim elde ettiklerini ve başarılı olduklarını görüyoruz. Bu zirvenin de buradaki değerli katılımcılarla birlikte verimli geçeceğine ve sizler için faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

Zirvede, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL da bir konuşma gerçekleştirdi. VURAL, zirvenin düzenlenmesinde görev alan Kariyer ve Kişisel Gelişim Topluluğu’na ve zirveye katılımcı olarak gelen herkese teşekkür ederek, “ Üniversiteler girişimciliğin ve yenilikçiliğin motor birimleri olarak görülmektedirler. Biz bu bağlamda elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Üniversitelerin birkaç tane temel görevi var. Bunlardan biri eğitim faaliyetlerinin yanı sıra araştırma geliştirme faaliyetlerini sürdürebilmektir. Bu anlamda üniversite sanayi iş birliği çok büyük bir önem arz ediyor. Bizim Üniversitemizin bu alanda başarılı olacağını düşünüyorum. Zirvenin sizler için faydalı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

İki gün süren zirvede panelistler;  Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda ERMUT, Dizayn VIP Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan MALKOÇ, Renault Mais Genel Müdürü Berk ÇAĞDAŞ, Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet TÜFEKÇİ, Bloomberg HT TV Yapımcı ve Sunucu Sami ALTINKAYA, Sefamerve.com CEO Mehmet Metin OKUR, Ticimax CEO Cenk ÇİĞDEMLİ, Lembod, Pepekura CEO Aykut DUMAN ve Eticaret Merkezi CEO Merter ÖZDEMİR kişisel gelişim, girişimcilik, e-ticaret teknoloji ve inovasyon konularında bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Panelistlere, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER ve Kariyer ve Kişisel Gelişim Topluluğu Üyesi Seyit KELLELİ tarafından günün anısına Üniversitemiz şilti takdim edildi.

Zirve boyunca etkinliğe katılım gösteren öğrencilere ücretsiz sertifika verildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )