RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz ile Eszterhazy Karoly Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı
17 Nisan 2018 Salı - Görüntülenme: 3519

Üniversitemiz ile Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi arasında akademik ve eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz kampüs gezisinden sonra Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kalman LIPTAI, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Genel Sekreter Yardımcımız Cehri HUT, Üniversitemiz Personel Daire Başkanı Halil VELİOĞLU,  Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yakup GÜL, Üniversitemiz Basın-Yayın Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Taner EROL ve Adalet Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Hasan ÖRÜCÜ katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, konuk heyeti Üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek işbirliğinin kalıcı olmasını ve ortak proje, konferans, sempozyumlarda işbirliği, ortak fakültelerimizle Avrupa Birliği projelerinde beraber çalışmayı arzu ettiklerini belirtti.

Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kalman LIPTAI ise kendilerine Rize’yi tanıtan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile ortak işbirliği yapılmasında büyük katkısı olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere misafirperverliğinden dolayı üniversite yönetimine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Macaristan Eszterhazy Karoly Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kalman LIPTAI ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, iki üniversite arasında yükseköğretim ve araştırma alanındaki ortaklığı geliştirmek, daha fazla akademik işbirliği gerçekleştirmek amacıyla üç yıllık protokol imzaladı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )