RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz 11. Kalkınma Planı Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı’na Katıldı
05 Nisan 2018 Perşembe - Görüntülenme: 3174

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN’ın başkanlığında Samsun’da 7 coğrafi bölge toplantısının beşincisi olan 11. Kalkınma Planı Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı’na katıldı.

Kalkınma Bakanlığı tarafından düzenlenen Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Valiliğinin ev sahipliğini yaptığı, 2019-2023 yıllarını kapsayacak olan 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve vatandaşların katılımıyla 81 ilde çalıştaylar düzenlendi. Bu toplantılara yaklaşık 12 bin kişi katılım sağladı ve plan çalışmalarına girdi sağlayacak önemli bilgiler elde edildi.

Yerel düzeyde gerçekleştirilen çalışmaların devamı niteliğinde ve 11. Kalkınma Planı hazırlıkları ile ilgili olarak yerel paydaşların görüş ve önerilerinin alınması amacıyla Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN'ın başkanlığında yedi coğrafi bölgede il valilerinin, il belediye başkanlarının, üniversite rektörlerinin ve meslek örgütlerinin başkanlarının katılımıyla toplantılar düzenlendi.

11. Kalkınma Planı Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı'na Karadeniz Bölgesi'ndeki TR81 (Bartın, Zonguldak, Karabük), TR82 (Sinop, Kastamonu, Çankırı), TR83 (Samsun, Çorum, Amasya, Tokat) ve TR90 (Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Artvin) Düzey 2 İstatistiki Bölgelerinden oluşan toplam on altı ilin valileri, belediye başkanları, rektörleri ile ticaret, sanayi, ziraat ve esnaf sanatkar odası başkanları katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )