RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz ile Şiddetle Mücadele Vakfı Arasında Protokol İmzalandı
29 Mart 2018 Perşembe - Görüntülenme: 3203

Rize’de, Karadeniz Bölgesi’nde, ülke düzeyinde ve uluslararası alanda ortaklaşa veya yardımlaşarak yapılacak çalışmalarla ilgili olarak Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Şiddetle Mücadele Vakfı arasında yürütülecek olan işbirliği esaslarına ilişkin protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Şiddetle Mücadele Vakfı Genel Başkanı Adem SOLAK arasında imzalandı.
Rektörlük Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Şiddetle Mücadele Vakfı Genel Başkanı Adem SOLAK, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ali GÜVELOĞLU, Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Eyüp KUL, Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yeliz USTA, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Seven ERDOĞAN,  İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ümit ERKAN, Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Emre ÇAĞLAK ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sait ÇALKA katıldı.
İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, 10 yıllığına imzalanan protokol kapsamında, Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Şiddetle Mücadele Vakfı arasında insan ve toplum konularında ihtiyaç duyulan çeşitli sosyal projelerin ortaklaşa geliştirilmesi ve yürütülmesi çalışmalarını gerçekleştirmek, her türlü bilimsel, eğitsel, sosyal ve kültürel faaliyette bulunmak, her türlü şiddete karşı ortaklaşa, önleyici rehberlik, koruyucu hukuk ve onarıcı adalet projeleri ve etkin hizmet modelleri geliştirmek, eğitim, basın-yayın, turizm, kültür, sanat, iktisat alanlarında ortak çalışmalar yapmak, insan hakları ve demokrasi kültürünü güçlendirecek projeler geliştirmek, mutlu ve sağlıklı nesillerden oluşan bir toplum bağlamında vatandaşların “ortak şehir kültürü” değerlerinde buluşmalarını güçlendirici çalışmalar yapmak amacıyla işbirliği anlaşması  imzalandığını belirterek protokolün  hayırlı olması temennisinde bulundu.
Şiddetle Mücadele Vakfı Genel Başkanı Adem SOLAK ise protokol kapsamındaki faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde, protokol konuları bağlamında yürütülecek projelerde bilgi ve dokümanlara ulaşmada Üniversitemizin sağlayacağı imkanların önemini ifade ederek işbirliğinin hayırlı olmasını diledi.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )