RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğrencilerimiz Birinci Sınıf Dalgıç Yeterlik Belgesi Almaya Hak Kazanacak
12 Mart 2018 Pazartesi - Görüntülenme: 3219

Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Su Altı Teknolojisi Programı’ndan mezun olacak öğrenciler Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğünden “birinci sınıf dalgıç yeterlik belgesi” almaya hak kazanacak.

Üniversitemiz tarafından yapılan başvuru sonucunda “birinci sınıf dalgıç yeterlik belgesi”’nin verilmesi için bakanlık tarafından oluşturulan inceleme heyeti, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda ve Gündoğdu limanında bulunan Karadeniz Araştırma gemimizde incelemelerde bulundu.

Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü yetkilisi Serkan PULAT, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yetkilisi Mustafa YILDIRIM ve Trabzon Liman Başkanlığı yetkilisi Tuncay AYDIN'ın yer aldığı komisyon üyelerine Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Fatih İSLAMOĞLU, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Raif ERYAŞAR ve Su Altı Teknolojisi Programı Öğr. Gör. Tolga AKDEMİR tarafından program müfredatı ile ilgili gerekli bilgiler verilerek sahip olunan mevcut durum ve olanaklar anlatıldı.

Bir günlük incelemeler sonucunda komisyon üyeleri Su Altı Teknolojisi Programımızın modern ekipmanlar ile dizayn edildiğini, gerek müfredatın gerekse sahip olunan koşulların “birinci sınıf dalgıç yeterlik belgesi”’nin verilmesi için yeterli olduğunu ve bu şekilde raporun Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğüne sunacaklarını ifade ettiler.

Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programından mezun tüm öğrencilerimiz programlarından alacakları ön lisans diploması yanında Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğünden “birinci sınıf dalgıç yeterlik belgesi”’ni alma hakkına sahip olacaklar.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )