RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Farkındalık Söyleşileri V Gerçekleştirildi
05 Mart 2018 Pazartesi - Görüntülenme: 3804

Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Farkındalık Söyleşileri V”  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Erzurum Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Müdürü Hâkim Faruk MERT’in katılımıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İnfaz ve Koruma Memurluğu’nun değerli ve çok kıymetli bir meslek, geçmişe göre daha eğitimli, kendinden emin ilerleyiş içerisinde olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan MERT, “Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarına çok fazla ayrıcalık tanınmıyor. Ancak günümüzde teknolojik imkânlar çok açık, adalet bölümleri olarak Bakanlığa, YÖK’e derdinizi anlatma noktasında birlikte sosyal platformlar kurup organize olabilirsiniz.” dedi.

MERT, adalet bölümü öğrencilerinin Adalet Bakanlığına seslerini duyurmaları gerektiğini belirterek “Sesinizi duyurmadığınız sürece size sahip çıkan çok olmaz. Mücadelenizi bu şekilde yapın.” diye konuştu.

Öğrencilere özellikle klavye hızlarının yüksek olması tavsiyesinde bulunan MERT, “Şu anda burada iseniz bunun hakkını vermeye çalışın. Derslerinizden en üst düzeyde verim almaya çalışın.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

Soru cevap kısmıyla devam eden programın sonunda, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet YANIK tarafından günün anısına Erzurum Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Müdürü Hâkim Faruk MERT’e Üniversitemiz şilti takdim edildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )