RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Akademik Teşvik Ödeneği Başvuruları Sonuçlandırıldı
06 Şubat 2018 Salı

2017 yılı Akademik Teşvik Ödeneği başvuruları 02.01.2018 salı günü başladı ve 05.02.2018 pazartesi günü Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonun yapılan müracaatları görüşüp karara bağlaması ile neticelendi.

Buna göre Üniversitemizde toplam 418 öğretim elemanımız 2017 yılı yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla akademik teşvik ödeneğinden yararlanmak için başvuru yapmıştır. Başvurular önce Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonunda görüşülerek karara bağlanmış. Daha sonra ise birim komisyonundan gelen kararlar ile itirazlar Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunda tekrar değerlendirilmiş ve akademik teşvik ödeneği başvuruları ile ilgili karar verilmiştir.

2017 yılı akademik teşvik ödeneği başvurularından 258 tanesi olduğu haliyle kabul edilmiş, 160 öğretim elemanından da başvurusu ile ilgili olarak revizyon talep edilmiştir. Değerlendirme sürecinin sonunda 409 öğretim elemanımız akademik teşvik ödeneğinden yararlanmaya hak kazanmıştır. 21 akademik personelimiz 2017 yılında yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 100 tam puan almıştır. Akademik teşvik ödeneğinden yararlanmak için müracaat etmiş olan öğretim elemanlarımızdan 9 tanesi ilgili komisyonların yapmış olduğu değerlendirme neticesinde 30 puanın altında kalmıştır.

2017 yılında yapmış oldukları çalışmalar dolayısıyla 100 tam puan alan öğretim elemanlarımız ile akademik teşvik ödeneğinden yararlanmaya hak kazanan öğretim elemanlarımızı kutluyoruz.

Akademik Teşvik Puan Listesi İçin Tıklayınız. 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )