RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Doğu Karadeniz Bölgesi Rektörleri Ordu'da Toplandı

04 Şubat 2018 Pazar - Görüntülenme: 2073

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan beş üniversitenin rektörü Ordu Üniversitesinde bir araya geldi.
Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet COŞKUN ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ'ın misafiri oldular.
Ordu Üniversitesi Rektörlük makamında bir araya gelen Doğu Karadeniz Bölgesi rektörleri daha sonra Senato Salonu'nda toplanarak bölge üniversiteleri arasındaki birliktelik ve dayanışmanın daha da artması, büyüyen ve hızla gelişen üniversiteler arasında sosyal ve bilimsel alanlarda birlikte çalışma ve bunun yanında bölgenin eğitim durumu, sorunları ve bölgeye katkılar hakkında görüş alışverişinde bulundular.
Toplantıda, bölge üniversiteleri arasında AR-GE laboratuvar çalışmalarında yapılabilecek iş birliği, üniversite-şehir uyumu çerçevesinde yapılan uygulamalar, üniversitelerin bulundukları illerin ekonomisine katkısından bölge üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin konaklaması ve üniversitelerin yabancı öğrenciler için daha çok tercih edilebilir hale getirilmesi gibi konular da ele alındı.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )