RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Batum Başkonsolosu Rektörümüzü Ziyaret Etti
30 Ocak 2018 Salı - Görüntülenme: 4060

Batum Başkonsolosu Makbule KOÇAK Rize'ye gerçekleştirmiş olduğu ziyaret kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN'ı makamında ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER de yer aldı.

Batum Başkonsolosu Makbule KOÇAK, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın memleketi Rize’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Yaklaşık 1,5 ay önce göreve gelen Başkonsolos KOÇAK, “Görev süremiz boyunca kıymetli vatandaşlarımıza ve Gürcü dostlarımıza kaliteli ve süratli konsolosluk hizmetleri sunmak, vatandaşlarımızın iktisadi girişimlerini desteklemek, yerel makamlarla ileri düzeydeki ilişkilerimizi daha da güçlendirmek, ülkemizin ekonomik potansiyeli ve kültürel zenginliklerini bölgede tanıtmak ve görünür kılmak için çalışmalarımız devam etmektedir." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ise komşu iki ülkenin tarihten gelen güçlü bağlarına dikkat çekerek Üniversitemizin eğitim alanında Gürcistan'daki on farklı üniversite ile ikili işbirliği ve Mevlana anlaşmalarına imza attığını da ifade etti.

Rektörümüz iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşliğin uzun yıllar sürmesi temennisinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Ziyaretin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Batum Başkonsolosu Makbule KOÇAK'a hediye takdim etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )