RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Üniversitemizde “Sosyal Bilimler Alanında Araştırma Projesi Hazırlama” Eğitimi Gerçekleştirildi

10 Ocak 2018 Çarşamba - Görüntülenme: 4000

Üniversitemizde görev yapan akademik personelimiz ile doktora yeterliliğini geçmiş doktora öğrencilerinin katıldığı ve katılımcıların bilimsel araştırma projesi hazırlama ve yürütme becerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak Teknoloji Transfer Ofisi - Proje Destek Birimi tarafından ‘Sosyal Bilimler Alanında Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi' etkinliği düzenlendi.

4-5 Ocak 2018 tarihlerinde Üniversitemiz Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ve koordinatörlüğünü RTEÜ Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar MAKBUL’un yaptığı programa eğitmen olarak KTÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asim KADIOĞLU ve KTÜ İİBF İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birdoğan BAKİ katıldı.

Söz konusu eğitim teorik ve uygulama olmak üzere iki ayrı başlık altında gerçekleştirildi. Teorik derslerde daha çok, etkin bir bilimsel araştırmanın nasıl yapılacağı ve planlanacağı, literatür taramanın önemi, verilerin yorumlanması, ARDEP programlarının tanıtımı ve proje hazırlamada dikkat edilecek hususlar hakkında detaylı bilgiler verilirken uygulamalı derslerde ise katılımcılara başlangıçtan itibaren bir araştırma projesinin yazımı aşamaları anlatıldı. Ayrıca gerçekleştirilen etkinliklerle de katılımcıların panel sürecini anlamaları ve proje değerlendirme imkânları bulmaları sağlandı. Eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgeleri verildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )