RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Yeryüzünün Çocuklarıyla Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi
05 Ocak 2018 Cuma - Görüntülenme: 4935

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Üniversitemiz Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu tarafından düzenlenen “Yeryüzünün Çocuklarıyla Projesi”nin açılışı Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Projenin açılışını Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan TÜRÜT ve proje yöneticileri gerçekleştirdi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren RTEÜ Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu Proje Koordinatörü ve Başkanı Zeliha KURTOĞLU, projenin oluşumu ve amaçları hakkında bilgi verdi.

Açılış konuşmasının ardından “Yeryüzünün Çocukları İçin Herkesi Harekete Geçirin” konulu video gösterimi gerçekleştirildi.

Programda, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulgani BOZKURT, “Mülteci Psikoloji” adlı konferans verdi.

Konuşmasına mülteci, sığınmacı ve göçmen kavramlarını tanımlayarak başlayan BOZKURT, dünyada yüz milyon mültecinin yüzde doksanının Müslüman olduğunu ifade etti.

Bağdat, Arakan, Filistin, Ürdün, Lübnan ve Suriye kamplarını ziyareti esnasında yaşadıklarını ve gördüğü manzarayı anlatan BOZKURT, ülkemizdeki mültecilere karşı ensar vazifesi edinmemiz gerektiğini belirtti. BOZKURT, “Ülkemizde Suriyeli on milyondan fazla mülteci var onlara karşı alçakgönüllü olalım, yürekleri fethedelim.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konferansın ardından Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Yrd. Doç. Dr. Abdulgani BOZKURT’a plaket takdim etti. Programın sonunda bir çekiliş gerçekleştirilerek kazananlara kitap hediye edildi.

Programa, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan TÜRÜT, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )