RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Öğrenci Konseyi’nden Örnek Davranış
29 Aralık 2017 Cuma - Görüntülenme: 4622

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi ve Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Sağlığı Topluluğu tarafından, ilkokul düzeyindeki öğrencilerin ağız sağlığı bilinç düzeylerinin artırılması amacıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, İyidere Büyük Çiftlik Köyü İlkokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Etkinlik kapsamında, Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz KÖSE ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından İyidere Büyük Çiftlik Köyü İlkokulu öğrencilerinin ağız ve dişleri kontrol edilerek, çürüklere ve yaşanacak olumsuzluklara karşı erken önlem alındı.

Doç. Dr. Oğuz KÖSE gözetiminde gerçekleştirilen ağız taraması programında, sağlıklı beslenme, diş-dişeti hastalıkları ve günlük ağız bakımı konularını kapsayan bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Diş Hekimliği Fakültesi son sınıf stajyer diş hekimleri tarafından okulun tüm öğrencilerinin ağız muayeneleri yapılarak gerekli diş tedavileri belirlendi.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Tayyip BALIKÇILAR, “Geleceğimizin diş hekimleri, imkân bulup hastaneye gelemeyen birçok minik öğrenciyle birebir ilgilenip ağız taraması yaptılar ve dişlerinde rahatsızlığı olan minik öğrencileri hastaneye gelmeleri konusunda bilgi verdiler. Her türlü sosyal sorumluluk etkinliğinde bize destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ ve Rize İl Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa ÇELİK’e yapmış oldukları katkıdan dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Etkinlikte, ağız taraması sonrası öğrencilere ağız bakım ürünleri hediye edildi.

Etkinlik,  İyidere Kaymakamı Orhan ALTUN, İyidere Belediye Başkanı Ahmet METE, Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz KÖSE, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa METE, mahalle muhtarları ve öğrenci velilerinin katılımları ile gerçekleşti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )