RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Üniversitemizde Farkındalık Söyleşileri II Gerçekleştirildi

23 Kasım 2017 Perşembe - Görüntülenme: 1834

Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Farkındalık Söyleşileri II” Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa ÇAYIR’ın katılımıyla Adalet Meslek Yüksekokulu Amfi 4’te gerçekleştirildi.

Mustafa ÇAYIR, ceza ve tevkiflerinin yapısı, işleyişi, infaz ve koruma memurlarının bu kurumlardaki rolü hakkında genel bilgiler verdikten sonra, gerek ceza ve tevkifevlerinin kurumsal yapısı gerek infaz ve koruma memurluğu mesleği ile ilgili öğrencilerin merak ettiği soruları cevapladı.

İnfaz ve koruma memurlarının hükümlü ve tutuklular ile münasebetlerinin kişiselleştirilmeden, soğukkanlı ve kurum bilinci ile hareket edilerek ifa edilmesi gerektiğinin altını çizen ÇAYIR,  özellikle öfke kontrolü ve stres yönetimine azami derecede riayet edilmesi gerektiğini belirtti.

Mesleğini icra ederken gerekli bilgi ve donanıma sahip memurlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden ÇAYIR, infaz ve koruma memuru yetiştiren Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin azim ve kararlılıkla tahsillerini tamamlamaları tavsiyesinde bulundu.

Söyleşinin ardından, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet YANIK tarafından günün anısına Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa ÇAYIR’a Üniversitemiz şilti takdim edildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )