RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Egzersiz Dostu Huzurevleri Etkinliği Gerçekleştirildi
20 Mart 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 567

18-24 Mart “Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu tarafından “Egzersiz Dostu Huzurevleri” sosyal sorumluluk projesi etkinliği düzenlendi.

Müyesser Kart Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, Üniversitemiz Toplumsal Katkı ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Ayten Yılmaz Yavuz açılış konuşması yaptı.

Açılış konuşmasının ardından, Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Murat Yıldırım “Yaşlılarda Fiziksel Aktivite ve Egzersizin Önemi” başlıklı konferans verdi.

Konferansın ardından, Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Melike Yağcı öncülüğünde, Hemşirelik ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencileri tarafından katılımcılara “Solunum ve Esneme Egzersiz Uygulamaları” yaptırıldı.

Etkinliğin sonunda, Ziraat Fakültesi Arş. Gör. Dr. Damla Turan Büyükdinç ve Pazar Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Songül Yıldız, protokol üyeleri, katılımcılar ve öğrencilerimiz “İç Mekân Süs Bitki Düzenlemesi” yaptı.

Etkinliğe, Güneysu Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Halil Pehlivan, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )