RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’nda
10 Ocak 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 804

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen üniversitemizin de paydaş olduğu Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı 8-9 Ocak 2024 tarihlerinde yapıldı.

Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı kariyer, staj ve iş imkânı sağlamak için, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel sektörden yaklaşık 190 kurum ve kuruluşu öğrenci ve mezunlarla bir araya getirdi.

İki gün boyunca süren fuara, Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (KAGEM) koordinatörlüğünde yaklaşık 400 öğrenci ve mezunumuz katıldı. Organizasyondaki etkinlikler kapsamında, mülakatlara katılma, özgeçmişlerini firmalara ulaştırma ve staj başvurusunda bulunma fırsatı yakalayan öğrencilerimiz aynı zamanda fuar kapsamında düzenlenen çeşitli eğitimlere de katılma şansı yakaladı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki 5 paydaş üniversitenin katkı ve katılımıyla Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Biyoteknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyona, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Midilli, KAGEM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Abdulmuttalip Pilatin ve KAGEM Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Olgun katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )