RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde TEKNOFEST Kuşağı Festivali Etkinliği Gerçekleştirildi
17 Ocak 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 954

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve T3 Vakfı İl Koordinatörlüğü tarafından Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda, “TEKNOFEST KUŞAĞI FESTİVALİ “etkinliği gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş’ün açılış konuşması ile başlayan etkinlikte, T3 Vakfı Girişim Merkezi Koordinatörü İrem Bayraktar Aksakal “Milli Teknoloji Hamlesi” konulu söyleşini gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Derya Bal Altuntaş, üniversitemiz ile fakültenin tanıtımını yaptı. Ayrıca, TEKNOFEST 2024, T3 Vakfı ve projeleri hakkında genel bir bilgi verildi.

Konferansın ardından etkinlik çerçevesinde, sürpriz ödüllü KAHOOT yarışması yapıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Öğrencilerin yapmış olduğu teknolojik ürünlerin sergilendiği stantlara ilkokul, ortaokul ve lise grubu okullardaki öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Program sonrasında, organizasyona katılan öğrencilere, Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Raif Kandemir tarafından Antarktika sunumu gerçekleştirildi. Ardından, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Kütüphane ve Balık Müzesi ziyaret edildi.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Öksüz, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Derya Bal Altuntaş ve beraberindekiler, etkinlik çerçevesinde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nebi Gümüş ve Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç’ı makamında ziyaret etti.

 

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )