RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Spor Turizmi Çalıştayı Gerçekleştirildi
28 Kasım 2023 Salı - Görüntülenme: 581

“Spor Turizminde Marka Şehir Rize” temasıyla Rize Valiliği öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Rize Belediyesi, üniversitemiz ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı iş birliğiyle 23-25 Kasım 2023 tarihlerinde 'Spor Turizmi Çalıştayı' düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'ın desteği ve teşrifleriyle Rize’de gerçekleştirilen çalıştayın ilk gününde programa katılmak üzere Rize’ye gelen misafirler spor turizmi alanları saha gezisi ve şehir tanıtımı ile Rize’deki turizm ve spor destinasyonlarını ziyaret etti.

Çalıştayın ikinci günü ise farklı konu başlıkları altında paneller düzenlendi. Program, komisyon masalarının “Spor Turizmi Branşlarının Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi”, “Etkin Bir Spor Turizmi Destinasyon Yönetimi”, “Tanıtım, İletişim ve Pazarlama”, “Spor Turizminde Fiziksel Kapasitenin Artırılması”, “Yatırım, Finansman ve Teşvik”, “Spor Turizminde İnsan Kaynağı Yönetimi ve Eğitimi”, “Uluslararası Marka Spor Organizasyonlarına Ev Sahipliği Yapılması” başlıklı çalışmalarıyla devam etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, üniversitemiz akademisyenleri, çeşitli sektörlerdeki uzmanların ve temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay, komisyon masalarında istişare edilen konular, raporlar ve moderatörlerin sunumlarının ardından yapılan tören ile sona erdi.

Spor turizminin mevcut durumunun ortaya koyulduğu, önümüzdeki dönemde yapılması planlanan spor turizmi envanterinin çıkarıldığı çalıştay ile, bölgesel bazda spor turizminin sınıflandırılması ve spor turizmi haritasının oluşturulması çalışmalarına katkı sağlanacak.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )