RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Yatay Geçiş Yedek Listeden Kayıt Hakkı Kazananlar İçin Kayıt İşlemleri
06 Eylül 2022 Salı

 2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI
Yatay Geçiş Yedek Listeden Kayıt Hakkı Kazananlar İçin Kayıt İşlemleri
 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Üniversitemize bağlı Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarına başarı durumuna (GANO) ve merkezi yerleştirme puanıyla (Ek madde 1) göre  yatay geçiş başvurularının değerlendirilmesi sonucunda asıl olarak yerleşen öğrencilerden kayıt yapmayanların sonucunda boş kalan kontenjanlara yedek listelerden kayıt hakkı kazananların kesin kayıt işlemleri  07 - 09 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Öğrenciler belirtilen tarihlerde aşağıdaki kayıt belgeleri ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bizzat müracaat edeceklerdir.

Kayıt Belgeleri:   
1- Kayıtlı olunan üniversiteden; kullanımında bulunan yükseköğretim kurumlarına ait kitap, materyal, cihaz vb. taşınır olup olmadığına dair alınacak yazı,
2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3- ÖSYS/YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi (Farklı programa başvuran adaylar için ÖSYM yerleştirme yılına ait puan türleri ve puanları gösteren sonuç belgesi de gerekmektedir.)
4- 1 adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş)
5- Katkı Payı/Öğrenim Ücretinin 1. Taksitinin ödendiğine ilişkin banka dekontu (harç borcu olanlar için)
6- İkinci Öğretim Programı öğrencisi olup Birinci Öğretim Programlarına yerleşen öğrenciler için %10’a girdiklerine dair belge. (Başarı durumuna göre kayıt yaptıracaklar için)
 

Katkı payı/öğrenim ücreti miktarları ve hesap numaraları için tıklayınız.
 

Merkezi Yerleştirme Puanına göre yatay geçiş kayıt hakkı kazananlar için tıklayınız.

Başarı durumuna göre yatay geçiş kayıt hakkı kazananlar için tıklayınız.


Açıklama:

Başarı durumuna göre yatay geçiş yapanlardan Yurt içindeki Devlet üniversitelerinden öğrenim ücreti yalnızca ikinci öğretim öğrencilerinden alınacak olup, birinci öğretim programlarına kayıt yaptıracak öğrenciler katkı payı ödemeyecektir.

 


 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )