RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı Başvurusu Hk.
15 Ağustos 2022 Pazartesi

2022/2023 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne yeni kayıt yaptıran öğrenciler, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfında okumak için aşağıdaki şekilde başvuru yapabilir.

İlgili bölüm öğrencilerinin;

  •  E-devlet üzerinden kayıt yaptırırken, "İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfında Okumak İstiyor musunuz?" sorusuna "EVET" yanıtını seçebilirsiniz.
  • Başvurularınızı e-devlet üzerinden 22 Ağustos 2022- 24 Ağustos 2022, şahsen dilekçe ile 22 Ağustos 2022- 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapabilirsiniz
  • Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptıracak öğrenciler, kayıt esnasında başvuru formunuzu kayıt görevlisine teslim edebilirsiniz.
  • Başvuru formunu 0 464 223 4047 numarasına FAKS olarak veya ydyo@erdogan.edu.tr adresine mail olarak gönderebilirsiniz.
  • Yabancı Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Eğitim Binasına gelerek Öğrenci İşlerinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık sınıfına yapılacak öğrenci kayıtlamaları; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesinin 8. maddesi uyarınca yapılacak olup, Yüksekokulumuzca 45 olarak belirlenen kontenjanın aşılması halinde ÖSYM puan sıralaması esas alınarak hazırlık sınıfına kayıtlar gerçekleşecektir.

NOT: İsteğe bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin listesi 31 Ağustos 2022 tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulu web sitesinden duyurulacaktır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )