RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye Uluslararası Göçmenler Günü Etkinliği Düzenlendi
17 Aralık 2021 Cuma - Görüntülenme: 2315

Rize Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Üniversitemiz İş birliği ile Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye Uluslararası Göçmenler Günü, Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Program öncesi, Kampüs Yaşam Merkezinde (KYM) Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Vali Yardımcısı Kübra Baka Kılıç ile il yöneticileri ve uluslararası öğrencilerimizin katılımı ile kahvaltılı toplantı gerçekleştirildi.

Ardından Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonuna geçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan programda Rize İl Göç İdaresi Müdürü Mürüvvet Serap Aydın ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir selamlama konuşması yaptılar.

Türk kültürünü yansıtan “Büyüksün Türkiye”, “Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Bursu Tanıtım Filmi”, “Tanısan Sen De Seversin” ve “Rize Tanıtım Filmi” katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Toplantıda, Rize İl Göç İdaresi Müdürlüğü İl Göç Uzmanı Fatih Aydın “İkamet İzni İş ve İşlemleri”, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı personeli Ramazan Ekinci “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci İş ve İşlemleri” ve Rize Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Sosyal Güvenlik Denetmeni Yasin İsmail “Genel Sağlık Sigortası Şartları” konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

Konuşmalarda, her yıl 18 Aralık'ta kutlanan Uluslararası Göçmenler Gününün dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemek amacıyla kutlandığı hatırlatıldı. Ayrıca, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelip Üniversitemizde eğitim-öğretimini sürdüren uluslararası öğrencilerimizle ilgili istatistiklere de yer verildi.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle düzenlenen program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )