RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Sağlık Bilimleri Alanında Proje Hazırlama Eğitimi Başladı
03 Aralık 2021 Cuma - Görüntülenme: 2835

TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Üniversitemizde gerçekleştirilecek olan “Sağlık Bilimleri Alanında TÜBİTAK Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi” bugün başladı.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Cep Salonu’nda açılışı gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, üniversitelerin eğitim, araştırma - geliştirme ve topluma hizmet gibi üç ana görevi olduğunu belirterek özellikle itici güç olarak nitelendirilen araştırma-geliştirmenin büyük önem taşıdığını belirtti ve bu noktada eğitim verecek olan hocalara teşekkür etti.

Proje koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Alver, TÜBİTAK-BİDEB tarafından desteklenen son proje yazma etkinliğinin amacı ve kapsamı hakkında bilgiler verdi.

Etkinliğe, altı farklı üniversiteden (Karadeniz Teknik Üniversitesi, Üniversitemiz, Ordu, Giresun, Düzce ve Bozok Üniversitesi) 28 katılımcı kabul edildi. KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ayar, KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Kalay, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Canpolat ve KTÜ Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yıldız etkinlikte eğitmen olarak görev aldı.

03-05 Aralık 2021 tarihleri arasını kapsayan eğitim programı çerçevesinde katılımcılara, TÜBİTAK’ın ulusal ve uluslararası proje çağrılarına yönelik proje yazma süreci, bu süreçte yer alan bilimsel yaklaşımlar,  proje yönetimi, bütçelendirme, değerlendirme aşamasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ile proje iade ve başarısızlık sebepleri, proje başarısını artırma planları gibi çeşitli konular hakkında bilgi verilecek.

 

RTEÜ BASIN

 

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )