RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Yabancı Dil İngilizce Hazırlık Sınıfı 1. Yeterlilik Sınavı Duyurusu
21 Eylül 2021 Salı

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı 1. Yeterlilik Sınavı, Üniversitemiz 2021-2022 akademik takviminde belirtildiği tarihte iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir:


1. Oturum 04.10.2021 günü saat 10.00’da
2. Oturum aynı gün saat 15.00’de Yabancı Diller Yüksekokulu Mahmut Hantal Eğitim Binasında yapılacaktır.

Sınava girecek öğrencilerimizin aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir:


a. 1. Yeterlilik sınavına; Yüksekokulumuzca okutulmakta olan İngilizce Hazırlık sınıfına yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve önceki yıllarda İngilizce hazırlık eğitiminden başarısız olup yeniden sınava girme hakkı olan öğrenciler girebilir. (Yeni kayıt yaptıran İsteğe bağlı (İngilizce) hazırlık öğrencilerinin 1. Yeterlilik sınavına girme hakları bulunmamaktadır.)
b. Yeterlilik sınavına girmek zorunlu değildir. Sınava girmeyen öğrencilerin herhangi bir hak kaybı söz konusu olmayıp, hazırlık eğitimlerine devam edeceklerdir.
c. Yapılacak olan yazılı sınavdan (1.Oturum) ; Kısmen Yabancı Dilde Eğitim Yapan Programlar ve İsteğe Bağlı Hazırlık sınıfı öğrencilerinden 100 tam puan üzerinden 50, yabancı dilde eğitim yapan programlardan 100 tam puan üzerinden 60 alan öğrenciler konuşma sınavına (2. Oturum) girmeye hak kazanacaklardır.
d. Sınava gelecek öğrencilerimizin yanlarında; kalem, silgi ve resmi kimliklerini bulundurmaları zorunludur.
e. Covid-19 tedbirleri kapsamında sınava girecek öğrencilerden aşı olanların HES uygulamasından aşı kartlarını oluşturmaları, aşı olamayan öğrencilerimizin ise sınav gününden en geç 72 saat içerisinde alınmış negatif sonuçlu PCR test sonuçlarını göstermeleri ve maske takmaları zorunlu olup, Aşı kartı veya PCR testi olmayan ve maske takmayan öğrenciler okul binasına alınmayacaktır.


Yeterlilik Puanı: RTEÜ Yabacı Dil Hazırlık Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesinin 6. maddesi uyarınca Yeterlilik sınavından; Kısmen Yabancı Dilde Eğitim Yapan Programlardan başarılı olabilmek için 100 tam puan üzerinden 60, Yabancı Dilde Eğitim Yapan Programlardan 100 tam puan üzerinden 70 almaları gerekmektedir.

Yabancı Diller Yüksekokulu

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )