RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
RTEÜ’nün 15. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
17 Mart 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 4273

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin (RTEÜ) kuruluşunun 15. yıl dönümü dolayısıyla Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “15. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Töreni” gerçekleştirildi.

Programda, 2020 yılında yapmış oldukları çalışmalarla Akademik Teşvik Uygulamasında en yüksek puan alan üç öğretim üyesine belge töreni ve RTEÜ’nün değişik fakülte ve yüksekokullarında görev yapan Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi olmaya hak kazanmış olan öğretim üyelerine cübbe giyme töreni yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman bir konuşma gerçekleştirdi.

Rektör Karaman konuşmasına, “Gönül isterdi ki, tüm akademik ve idari personelimizle, öğrencilerimizle, ilimizin protokolü ve paydaşlarımızla 15. yılımızı coşkulu bir şekilde kutlayalım. Ancak maalesef bir yıldır yaşamakta olduğumuz salgın süreci buna müsaade etmemektedir. Dolayısıyla içinden geçmekte olduğumuz salgın kurallarına uygun mütevazı bir tören düzenlemeye karar verdik.” diyerek başladı.

Bir üniversitenin kurulması, kurumsallaşması ve alt yapısını tamamlaması için 15 yılın çok kısa bir zaman dilimi olduğunu ifade eden Rektör Karaman, “ Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak biz bu kısa zaman içerisinde eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme alt yapısından akademik kadro ve kurumsallaşmaya, akademik performans ve başarıya varıncaya kadar birçok alanda bütün paydaşlarımızın gurur duyacağı bir gelişme gösterdik ve örnek alınan bir üniversite haline geldik. Bundan sonraki hedefimiz ise geldiğimiz bu noktayı ve gösterdiğimiz başarıyı sürdürülebilir kılmak ve üzerine yeni başarılar ekleyerek geleceğe daha sağlam adımlarla yürümektir.” dedi.

Rektör Karaman, kuruluşundan bugüne kadar geçen zaman zarfında RTEÜ’nün sadece niceliksel olarak büyümediğini aynı zamanda nitelik olarak da çok önemli noktalara geldiğini belirterek gerçekleştirilen projeler ve elde edilen başarıları anlattı.

2020 yılı içerisinde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi olan öğretim üyeleri ile yapmış oldukları çalışmalar neticesinde ödül almaya hak kazanan öğretim üyelerini tebrik eden Rektör Karaman, “Kuruluşundan bugüne üniversitemizde görev yapıp ebediyete irtihal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yüce Mevla’dan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin daha nice başarılarla dolu 15. yıllarını görmeyi hepimize nasip etmesini temenni ediyor, sizleri saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Rektör Karaman’ın konuşmasının ardından 2020 yılında Akademik Teşvik Uygulamasından en yüksek puan alan üç öğretim üyesine başarı belgeleri takdim edilerek Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan öğretim üyeleri için Cübbe Giyme Töreni gerçekleştirildi.

Törene, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Bilgin, Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Prof. Dr. Adnan Yılmaz, dekanlar, müdürler, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları katıldı.

Rektör Karaman’ın RTEÜ’nün 15. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Töreni’nde yaptığı konuşma için tıklayınız.

RTEÜ’nün 15. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Töreni video için tıklayınız.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )