RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
RTEÜ ile Rize Valiliği Arasında Protokol İmzalandı
15 Mart 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 2873

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ile Rize Valiliği arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Rize Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Rize Valisi Kemal Çeber, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Şakir Kurk, RTEÜ Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayberk Kaya ve diğer ilgililer katıldı.

İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektör Karaman, “Üniversite olarak eğitim-öğretim ve araştırma geliştirmeden sonra bir görevimiz de içinde bulunduğumuz toplumun sorunlarıyla ilgilenmek ve onlara çözüm üretmek olduğu için heyelan riski yüksek olan Rizemizde yaşanabilecek olası tehditlerin önüne geçebilmek ve bu konuda elimizden gelen katkı ve desteği vermek amacıyla yaklaşık bir ay önce üniversitemiz bünyesinde “Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurduk.” dedi.

Rize Valisi Kemal Çeber ise, bu yılın “Afet Eğitim Yılı” ilan edildiğini anımsatarak, “Arkadaşlarımızın bir yıllık gayretli çalışmalarının sonucunda Rize’nin afet fotoğrafını çektik.  Burada da Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemiz ile birlikte hareket ettik ve Karadeniz Teknik Üniversitesinden de destek aldık. Rize’nin afet risklerini ortaya çıkaran çok kapsamlı ve çok detaylı, hiçbir şeyi atlamadığımızı düşündüğümüz bir plan ortaya koyduk. AFAD bu işin koordinatör birimidir. Diğer tüm kurumlarımızın afetle mücadelede görevi vardır. Toplumsal olarak bu mücadeleyi yapmazsak hiçbir kurumun tek olarak bu yükün altından kalkması mümkün değildir. Başka birçok konuda olduğu gibi bu konuda da beraber çalıştığımız en önemli kurum Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesidir.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Rize Valisi Kemal Çeber ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman tarafından "Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü" imzalandı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )