RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hakkında
14 Ekim 2020 Çarşamba

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA İLİŞKİN BİLGİLER

  1. Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği yazılı sınavı 21.10.2020 Çarşamba günü saat 10.00’da Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tek oturumda yapılacaktır.
  2. Görevde yükselme sınavında, Şube Müdürü, Şef ve Memur kadroları için adaylara her bir branş için 100 adet çoktan seçmeli, 4 seçenekli sınav sorusu sorulacaktır. Sınav süresi 150 dakikadır.
  3. Unvan değişikliği sınavında, kimyager ve mühendis kadroları için adaylara her bir branş için 50 adet çoktan seçmeli, 4 seçenekli sınav sorusu sorulacaktır. Sınav süresi 75 dakikadır.
  4. Adaylar sınav giriş belgelerini 15.10.2020 tarihinden itibaren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sürekli Eğitim  Araştırma ve Uygulama Merkezinden (RTEUSEM) teslim alabilecektir.
  5. COVİD 19 salgını nedeniyle sınavda maske ve mesafe kurulları uygulanacak olup adaylar sınava HES(Hayat Eve Sığar) kodu sorgulaması yapılarak alınacaktır. HES kodu bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Bu nedenle adayların, e-devletten aldıkları 21.10.2020 tarihli QR kodlu HES Kodu Bilgileri belge çıktısını sınav binasına girmeden önce görevlilere teslim etmeleri zorunludur. HES kodu sorgulaması yapılacağından sınav saatinden 30 dakika önce adayların İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrenci Giriş Kapısında olmaları gerekmektedir.
  6. COVİD 19 salgını nedeniyle COVİD hastalığı bulunan veya temaslı olduğu tespit edilen adayların RTEUSEM ile 20.10.2020 tarihi mesai bitimine kadar iletişime geçmeleri gerekmektedir.
  7. Adaylar sınava gelirken RTEUSEM tarafından verilen Sınav Giriş Belgesi, HES Kodu Bilgileri Belgesi ve özel kimlik belgelerinden herhangi birini (T.C. Kimlik No yazılı güncel fotoğraflı nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Yeni Kimlik), süresi geçerli pasaport, Mavi Kart/Pembe Kart veya Geçici Kimlik Belgesi (Yeni kimlik çıkarmak için)) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Sürücü Belgesi, kurum kimlik kartı vb. belgelerle sınava girilemez. Sınav giriş belgesi yanında özel kimlik belgelerinden herhangi birisi olmayan veya adayın tanınmasını zorlaştıracak kadar deforme olmuş veya resmi kimlik özelliklerinden yoksun kimlik belgesine sahip (soğuk damga olmaması, mühür olmaması vb.) adaylar ve sınav başlama saatini izleyen ilk 15 dakikadan sonra gelen hiçbir aday sınava alınmayacaktır. Sınavın ilk 30 ve son 5 dakikasında adayların sınav salonunu terk etmelerine izin verilmeyecektir.
  8. Sınav binalarına, siyah kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, şeffaf şişe içerisinde su, peçete (şeffaf ambalaj içerisinde veya ambalajsız), özel kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi dışında hiçbir eşya, çanta, cüzdan, saat, cep telefonu, anahtar, hesap makinesi vb. elektronik aygıt alınmayacaktır.
  9. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak ve sınav puanı hesaplamasında (Puan=(Doğru sayısı/Soru Sayısı) x 100) formülü kullanılacaktır. Yanlış cevap/cevapların doğru cevaplara bir etkisi olmayacaktır. Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.
Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )