RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2020 - YKS Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Yerleşen Adayların Kesin Kayıt İşlemleri
02 Ekim 2020 Cuma

I. KAYIT İŞLEMLERİ

2020 YKS EK YERLEŞTİRMELERİ sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri;   

1.KESİN KAYIT TARİHLERİ ve YERİ

 

Kayıt Tarihi

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

05 Ekim 2020

09 Ekim 2020

Elektronik Kayıt Tarihi

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

05 Ekim 2020

07 Ekim 2020

Kayıt Merkezi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü
Fener Mahallesi Zihni Derin Yerleşkesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı  53100 RİZE

 

 

ELEKTRONİK KAYIT (E-KAYIT) YAPAMAYACAK BÖLÜM/PROGRAMLAR

 

FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL/MESLEK YÜKSEKOKULU ADI

 

PROGRAM ADI

TURGUT KIRAN DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

SU ALTI TEKNOLOJİSİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.ÖĞRENİM ÜCRETİ İŞLEMLERİ

Öğrenim Ücreti (II. Öğretim) Ödeme

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi

05 Ekim 2020

09 Ekim 2020

Ödeme Yeri

Türkiye'de bulunan herhangi bir Ziraat Bankası ATM’ lerinden  'Öğrenci Numarası' ile ödenebilenecektir.

 

ÖĞRENCİ NUMARANIZI  AŞAĞIDAĞİ LİNKİMİZDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

http://ogrenci.erdogan.edu.tr/OgrenciSorgulama/Index

 

 • Birinci Öğretim öğrencileri katkı payı (harç) ödemeden kayıtlarını yapabileceklerdir.
 • İkinci Öğretim programları Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.
 • Her öğrencinin ödeyeceği miktar banka kayıtlarına aktarılacaktır.

 

2.KAYIT İŞLEMİ

 • Bizzat başvuru yapacak öğrenciler 05 – 09 Ekim 2020 tarihleri arasında  Üniversitemiz Kayıt Merkezine  kayıt belgeleriyle  gelerek kayıt yaptırabileceklerdir.
 • Kayıt tarihlerinde öğrencinin bizzat kendisi gelerek veya Noterden vekaletname getirildiği takdirde bir başkası da öğrencinin yerine kayıt yaptırabilir. 
 • “Kayıt Belgeleri” için tıklayınız.

 

3- ÖN KOŞULLU PROGRAMA KESİN KAYIT

3.1. TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU/SU ALTI TEKNOLOJİSİ

 

 • Bu programa kayıt için Üniversitelerin Tıp Fakülteleri hastanelerinin Deniz ve Sualtı Hekimliği ve Hiberbarik Tıp Anabilim Dalından veya Sualtı Hekimi bulunan Hiberbarik Oksijen Tedavi Merkezlerinden “Birinci Sınıf Sanayi Dalgıcı olur” sağlık raporu alınması gerekmektedir. Profesyonel Sualtı Adamları Yönetmeliğinde belirtilen yeterlilik belgesi alma şartlarını yerine getirmiş olmalıdır. Öğrenciler kendi kişisel dalış malzemelerini (maske, palet, şnorkel, 15 lt dalış tüpü, dalış elbisesi, yüzerlik ceketi-BC, derin su regülatör, üçlükonsol patik, ağırlık kemeri, 10 kg. ağırlık sualtı feneri, dalış çantası.) eğitim-öğretim dönem başında kendileri tamamlamakla yükümlüdür. Öğrenciler, her yıl Üniversite tarafından düzenlenecek eğitim gezilerindeki konaklama ve tekne-dalış masraflarını kendileri karşılayacaklardır. Her eğitim yılı için İşyeri Uygulama Eğitimi (mesleki staj) zorunluluğu vardır. (YKS Kılavuz Bk. 796.)

 

              (NOT : Öğrencilerimizin hastanelere başvurmadan önce Su altı hekimlerinin görevde olup olmadığı konusunda bilgi almaları ve ona göre hareket etmelerinde fayda vardır.)

 3.2.  TURGUT KIRAN DENİZCİLİK FAKÜLTESİ/DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ  

 • Bu programa başvurabilmek için yükseköğretim kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak; adayların normal sağlık raporu yerine, Gemi Adamları Sağlık Yönergesi kapsamında yetkilendirilmiş hastanelerden “Gemi Adamı Olur” ibareli rapor alarak, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden onaylı belge almaları ve kesin kayıtta ibraz etmeleri gerekir. Öğrencilerin 10.02.2018 tarih ve 30328 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Gemiadamları Yönetmeliği’nin Gemiadamı olabilme koşulları ile ilgili Madde 42’nin 1. ve 2. fıkrasında yer alan yasal koşulları sağlamaları gerekmektedir. Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi İngilizce Hazırlık Sınıfı hariç, üniformalı bir fakültedir. Üniformaların özelliklerinin 28.02.2010 tarihli 27507 sayılı Denizcilere Mahsus Kıyafet Yönetmeliğine uygun olması zorunludur. Üniformaların temini öğrenciye aittir. (YKS Kılavuz Bk. 294.)

 

NOT: Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programını kazanan öğrencilerin kayıt olabilmeleri içinGemi Adamı Olur” ibareli rapor alarak Hudut ve Sahilleri Sağlık Genel Müdürlüğü’nden alacakları onaylı belgeyi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programını kazanan öğrencilerin kayıt olabilmeleri için “Birinci Sınıf Sanayi Dalgıcı olur” sağlık raporunu kayıt esnasında ibraz etmeleri zorunlu değildir. Bu belgeleri 16 Ekim 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na ibraz etmeleri zorunludur. Aksi halde kayıtları geçersiz sayılacaktır.

 

4.İSTEĞE BAĞLI YABANCI DİL HAZIRLIK             

4.1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümlerinde öğrenim görecek öğrenciler isteğe bağlı yabancı dil hazırlık eğitimi alabileceklerdir.

 

 • e-devlet üzerinden kayıt yaptırırken, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfında Okumak İstiyor musunuz? Sorusuna EVET yanıtını seçebilirsiniz.
 • Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptıracaksanız, kayıt esnasında başvuru formunuzu kayıt görevlisine teslim edebilirsiniz. (BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ)
 • Başvuru formunu eğitim ve öğretime başlayacağı tarihe kadar 0464 223 58 65 numarasına FAKS olarak yada Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

5.KAYIT TARİHİNDE MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLER

5.1. Kılavuzlarda yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar. Söz konusu kararlar öğrencilerin YKS tercih ve yerleştirmelerinde herhangi bir programa yerleştirilmesine engel değildir. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, önlisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 05 – 09 Ekim 2020 tarihleri arasında üniversitemize kayıt belgeleri ile bizzat gelerek geçici kayıtlarını yaptıracaklardır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

 

KAYIT ESNASINDA HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞILMASI DURUMUNDA ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI İLE İLETİŞİM E GEÇİNİZ..

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )