RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Fakültelerimiz ve Yüksekokulumuz Mekânda Erişim Bayrak Ödülü Aldı
01 Eylül 2020 Salı - Görüntülenme: 3433

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi, Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu Yükseköğretim Kurulu’ndan engelliler ile İlgili "Mekânda Erişim" konusunda yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı Turuncu Bayrak ödülü aldı.

"Engelsiz Erişim" ve "Engelsiz Eğitim" sloganları ile yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmayı ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmayı amaçlayan Yükseköğretim Kurulu tarafından, Turuncu Bayrak ödülü almaya hak kazanan fakültelerimiz ve yüksekokulumuza ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN takdim etti.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özgün KALKIŞIM, Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlhan YANDI ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım ÖZSEVGEÇ, birimlerinin “Mekânda Erişim Belgesi” ve “Turuncu Bayrak” ödüllerini Rektörümüzün elinden aldılar.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak engelli bireylere elimizden gelen her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Bu çerçevede Mekânda Erişim Belgesi ile Turuncu Bayrak alan fakültelerimiz ile yüksekokulumuzu tebrik ediyor, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektörümüz, daha önce Yükseköğretim Kurulu tarafından Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Merkez Kütüphanesi ile Kongre ve Kültür Merkezi’ne engelli erişilebilirlik belgesi verildiğini, 15 Mayıs 2018 tarihinde Yükseköğretim Kurulu’nda yapılan törenle de Üniversitemize mekânda erişilebilirlik ödülü olan Turuncu Bayrak ödülü verildiğini ifade etti.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )