RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Sağlık Raporu ile ilgili Duyuru
30 Ağustos 2020 Pazar

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, yaşanılan salgın süreci dolayısıyla öğrencilerin heyet raporu almada yaşadıkları zorlukları dikkate alarak heyet raporu konusunda öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için yeni düzenleme yapmıştır. Yapılan yeni düzenlemeye göre Üniversitemizin rapor istenen programlarına kayıt olabilmek için oluşan yeni durum aşağıdaki şekildedir:

  1. Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programını kazanan öğrencilerin kayıtlarını yaptırabilmeleri için tam teşekküllü hastaneden heyet raporu almalarına gerek yoktur. Bu öğrenciler, “herhangi bir hastalıkları olmadıklarına dair düzenlenmiş tek hekim raporu” ile Tıp Fakültemiz, Diş Hekimliği Fakültemiz ve Sağlık Yüksekokulumuza kayıt olabileceklerdir.
  2. Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Programını kazanan öğrencilerin kayıt olabilmeleri için “Gemi Adamı Olur” ibareli rapor alarak Hudut ve Sahilleri Sağlık Genel Müdürlüğü’nden onaylı belge almaları gerekmektedir. Ancak bu öğrencilerin söz konusu belgeyi kayıt esnasında ibraz etmeleri zorunlu değildir. Bu belgeyi 25 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na ibraz etmeleri zorunludur. Aksi halde kayıtları geçersiz sayılacaktır.
  3. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programını kazanan öğrencilerin kayıt olabilmeleri için “Birinci Sınıf Sanayi Dalgıcı olur” sağlık raporu almaları gerekmektedir. Ancak bu öğrencilerin söz konusu belgeyi kayıt esnasında ibraz etmeleri zorunlu değildir. Bu belgeyi 25 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na ibraz etmeleri zorunludur. Aksi halde kayıtları geçersiz sayılacaktır.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )