RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanıyla (Ek Madde-I) Yatay Geçiş Değerlendirme Sonuçları Ve Kayıt İşlemleri
25 Ağustos 2020 Salı

             2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Üniversitemize bağlı Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarına Merkezi Yerleştirme Puanıyla yatay geçiş başvurularının değerlendirilmesi sonucunda kesin kayıt hakkı elde eden öğrencilerin kesin kayıt işlemleri 31 Ağustos - 02 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrenciler belirtilen tarihlerde aşağıdaki kayıt belgeleri ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bizzat müracaat edeceklerdir.

Kayıt Belgeleri:

                              

  1. Öğrencilerin kayıtlı oldukları üniversiteden alacakları yatay geçişine engel bir durum olmadığına dair belge
  2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  3. ÖSYS/YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi (Farklı programa başvuran adaylar için ÖSYM      yerleştirme yılına ait puan türleri ve puanları gösteren sonuç belgesi de gerekmektedir.)
  4.  2 adet fotoğraf
  5. Katkı Payı veya Öğrenim Ücretinin 1. Taksitinin ödendiğine ilişkin banka dekontu
  6. Tam Teşekküllü Hastaneden Sağlık Raporu (Farklı Bölüm ve Programlardan Tıp, Diş Hekimliği, Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Sağlık YO Hemşirelik Bölümlerine geçiş yapan öğrenciler)

 

NOT- Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 uyarınca Güz Yarıyılı Başvurularına İlişkin Usul ve Esasların 16. Maddesine göre “yatay geçiş için başvuran öğrencilerin ÖSYS Kılavuzunda programa kayıt olabilmeleri için aranan özel koşulları sağlamaları gerekmektedir”.

         

Katkı payı/öğrenim ücreti miktarları ve hesap numaraları için Tıklayınız.

Değerlendirme sonuçlarını görmek için Tıklayınız.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )