RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Öğretim Üyemiz Proje Performans Ödülü Aldı
14 Temmuz 2020 Salı - Görüntülenme: 3483

Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ülgen AYTAN’ın yürütücülüğünü yapmış olduğu “Güneydoğu Karadeniz Planktonik Besin Zincirinde Mikrozooplanktonun Rolü” projesi, TÜBİTAK-Çevre, Atmosfer, Yer ve Deniz Bilimleri Araştırma Destek Grubu (ÇAYDAG) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda TÜBİTAK Proje Performans Ödülü’ne (PPÖ) layık görülmüştür.

Araştırma projesinde, Güneydoğu Karadeniz’de planktonik besin zincirindeki enerji akışı ve çevre ile olan etkileşimi araştırılmıştır. Çalışma sonucunda elde edilen bulgular, ulusal ve uluslararası çalışmalarla kıyaslanarak Karadeniz pelajik ekosisteminde kilit rol oynayan planktonik gruplar değerlendirilmiştir.

Proje kapsamında; 4 Yüksek Lisans tezi tamamlanmış olup, elde edilen bulgular ile 2 adet makale, 1 adet uluslararası kitapta bölüm, 2 adet uluslararası bildiri,  8 adet ulusal bildiri yayımlanmıştır. Ayrıca projeden elde edilen bilgiler ışığında TÜBİTAK’ a yeni bir proje sunulmuş ve TÜBİTAK tarafından kabul edilmiştir.

Öğretim üyemiz sayın Doç. Dr. Ülgen AYTAN'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )