RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
RTEÜ: Kütüphane ile Bilgisayar ve İnternet Altyapısını Üniversite Öğrencilerine Açtı
05 Haziran 2020 Cuma - Görüntülenme: 5089

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, tüm üniversitelerde örgün öğretime ara verilerek uzaktan öğretimin hayata geçirildiği bu süreçte Üniversitemiz, oluşturduğu güçlü altyapısı ile teknik ve teknolojik imkânlarını, online (çevrim içi) gerçekleştirilecek olan final (dönem sonu) ve bütünleme sınavları için tüm üniversite öğrencilerinin istifadesine sundu.

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK), COVİD 19 salgınından dolayı üniversitelerde dijital (internet yoluyla) olarak gerçekleştirilecek olan final sınavları için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınavlardaki güvenlik tedbirlerine kadar hayata geçirilecek unsurları tespit etmesinden sonra, Üniversitemiz de bu yöndeki çalışmalarını tamamladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Tüm çabamız, hiçbir öğrencimizin mağduriyet yaşamaması adına.”

Konuyla ilgili açıklama yaparak, gerek ilimizde gerekse diğer illerde öğrenim gören tüm üniversite öğrencileri için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, var olan tüm olanakların seferber edildiğinin altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, öğrencilerin moral ve motivasyonunu üst düzeyde tutup, yapılacak sınavlarda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına Üniversite yönetimi olarak önemli bir karar aldıklarını hatırlattı.

Rektörümüz: “Üniversitemizde öğrenim gören ve şu anda Rize’de bulunan öğrencilerimiz ile tüm üniversitelerimizin şu anda Rize’de yaşamakta olan öğrencileri; dönem sonu, bütünleme, proje ve ödev gibi sorumluluklarını yerine getirmeleri için Üniversitemizin bütün kampüslerindeki kütüphane ve laboratuvarlar ile bilgisayar ve internet imkânlarından istifade edebilirler. Ayrıca Üniversitemizde okumakta olup şu anda farklı illerde yaşamakta olan öğrencilerimiz de bulundukları illerdeki Üniversitelerin kütüphane ve dijital imkânlarından istifade ederek sınavlara hazırlanabilirler.” ifadelerini kullandı.

RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )