RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
COVİD – 19 Kapsamında Normalleşme, Alınacak Tedbirler ve İdari İzinli Sayılacaklar Hk.
01 Haziran 2020 Pazartesi

29 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayınlanan 2020/8 nolu Cumhurbaşkanlığı genelgesi ve 28 Mayıs 2020 tarihinde yapılmış olan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklama dolayısıyla COVİD – 19 kapsamında Üniversitemizde normalleşme süreci ve alınacak tedbirler aşağıdaki şekilde olmuştur.

  1. Üniversitemiz birimlerinde esnek çalışma veya dönüşümlü çalışma uygulaması 29 Mayıs 2020 tarihi itibariyle sona ermiş olup 01 Haziran 2020 itibariyle tam zamanlı çalışmaya geçilmiştir.
  2. Yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde olan akademik ve idari personelimiz ile Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu kronik hastalığı bulunan akademik ve idari personelimiz 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren idari izinli sayılacaktır.
  3. Akademik ve idari personelden hamile olanlar, gebeliklerinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılacaktır.
  4. Bu süreçte tüm personel maske kullanacak, çalışma ortamında, yemekhanede, servisler ile sosyal alanlarda sosyal mesafeye dikkat edeceklerdir.
  5. İdari izinli sayılmak isteyen personel durumunu belirten bir dilekçe ve ekinde durumlarını belirten rapor ve belge ile birlikte birimlerine müracaat etmeliler. Birimler bu müracaatları Üniversitemiz bünyesinde oluşturulmuş olan ilgili komisyona ulaştıracaklar. Kronik hastalık dolayısıyla idari izinli sayılıp sayılmamaya ilgili komisyon karar verecektir.
  6. İdari izinli sayılan personel, amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıklarında görevlerine döneceklerdir.
  7. Personel kronik hastalığı olup olmadığını e-Nabız uygulaması üzerinden aşağıdaki adımları atarak sorgulayacaktır:

-Personel e-Nabız uygulaması üzerinden “Kronik Hastalıklarım” başlığında yer alan alana giriş yapar,

-Personelin kronik rahatsızlığı yoksa giriş yapılan alanda “kayıtlı bilginiz bulunmamaktadır” uyarısı çıkar.

-Personelin kronik rahatsızlığı varsa giriş yapılan alanda kronik rahatsızlığa ilişkin “tanı kodu”, “tanı adı” ve “kronik hastalık durumunu PDF olarak indir” başlıkları çıkar.

-“Kronik Hastalık Durumunu PDF Olarak İndir” alanına tıklandığında ilgili makama verilmek üzere kişinin riskli kişiler kategorisinde yer aldığını, belgenin e- Nabız sisteminden otomatik olarak oluşturulduğunu ve karekodun okutularak doğrulama işleminin yapılabileceğini belirten bilgilerin yer aldığı tek sayfalık bir doküman PDF formatında indirilir.

-Personel belgenin çıktısını alarak dilekçe ile birlikte birimine teslim eder.

-Birim bu dilekçeleri üst yazı ile birlikte Rektörlük bünyesinde oluşturulmuş olan komisyona ulaştırır. Komisyon karekod okutarak doğrulama işlemi yapar ve kararını ilgili birime bildirir.

Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu kronik hastalıklar listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

                  Rapor örneği için tıklayınız.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )