RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı’nda
13 Mart 2020 Cuma - Görüntülenme: 3992

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde tertip edilip Üniversitemizin de paydaş olduğu Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı 10-11 Mart 2020 tarihlerinde yapıldı.

Karadeniz Bölgesindeki 9 paydaş üniversitenin katkı ve katılımıyla Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen organizasyonun açılış programına Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN da katıldı.

Rektörümüz, “Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliğe katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Üniversitemizin de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı geniş ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Organizasyon gerek öğrencilerimiz gerekse firmalar için önemli bir fırsat.” dedi.

Etkinliğe, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel sektörden 218 kurum ve kuruluş katılırken fuarı Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz (KAGEM) koordinatörlüğünde yaklaşık 500 öğrencimiz ziyaret etti.

Fuarda öğrenciler kariyer, staj ve iş imkânı sağlamak için sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Mülakatlara katılarak, özgeçmişlerini firmalara ileten öğrencilerimiz aynı zamanda fuar kapsamında düzenlenen çeşitli eğitimlere de katılma şansı yakaladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” teması ile ilk yılında, farklı bölgelerdeki 8 ilde, 87 üniversitenin iş birliği ile düzenlenen “Bölgesel Kariyer Fuarı” etkinlikleri, 2020 yılında da 130 üniversite iş birliği ile 10 farklı ilde gerçekleştirildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )