RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemiz 10. Oldu
04 Mart 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 5636

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı 2019 yılı 2. dönem başvuru sonuçları açıklandı.

Üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2019/2 çağrı sonuçlarına göre Üniversitemizin 26 projesi desteklendi ve 118 üniversite arasında 10. sırada yer aldı.

Akademik başarıları ile takdir toplayıp kısa zamanda yurt içinde ve yurt dışında nitelikli üniversite olma hedefine emin adımlarla ilerleyen Üniversitemiz, ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında önemli yapı taşlarından biri olan AR-GE kültürünün daha da yaygınlaştırılmasının yanında yenilikleri de destekliyor.

Üniversitemizin bu başarıyı yakalamasında katkısı olan öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Projesi Onaylanan Öğrencilerimiz İçin Tıklayınız.


RTEÜ BASIN

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )