RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İhtisas Üniversitelerinden İdlib Saldırısına Ortak Kınama
28 Şubat 2020 Cuma - Görüntülenme: 3344

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi Üniversitelerinin Rektörleri, ortak bir açıklamayla İdlib saldırısını kınadı.

Milletin bölünmez bütünlüğü uğruna can veren şehitlerin şehadet haberlerinin yürekleri yaktığına, bununla birlikte, terör örgütüne destek anlamına gelen her türlü söz, söylem ve açıklamanın da tahammül sınırlarını zorladığına dikkat çekilen açıklamada önemli noktalara değinildi.

Kadim ve köklü bir medeniyetin vârisleri olarak Türkiye üzerinde yapılan her türlü düşmanca operasyonun karşısında olduklarını vurgulayan Rektörler, kritik dönemlerden geçen ülkemizin yaşadığı her zorlu süreçten bugüne kadar alnının akıyla çıktığı gibi bugün de çıkacağını ifade ettiler.

Rektörler, bu mihrakların necip milletimizin ferasetini ve zorluklar karşısında gösterdiği destansı mücadeleyi hesaba katmadıklarını belirttikleri ortak açıklamayı şöyle tamamladılar:  “Asırlar boyu bu topraklar üzerinde mücadele ruhuyla var olmuş aziz milletimizin bekasına sahip çıkacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu şehit olan askerlerimize Yüce Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemize ve askerlerimize karşı yapılan bu alçak ve mesnetsiz saldırıyı kınıyoruz. Milletimizin şahsında Sayın Cumhurbaşkanımızın temsil ettiği onurlu mücadeleyi sahipleniyor, erdemli duruşunu yürekten destekliyoruz. Bilimin ışığında topluma yol göstermeyi şiar edinmiş üniversiteler olarak ülkemizin içine çekilmek istendiği karanlığı görüyor ve bu oyuna gelmemek için var gücümüzle çalışacağımızın teminatını aziz milletimize veriyoruz.”

Aksaray Üniversitesi

Artvin Çoruh Üniversitesi

Bartın Üniversitesi

Bingöl Üniversitesi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Düzce Üniversitesi

Hitit Üniversitesi

Kastamonu Üniversitesi

Kırklareli Üniversitesi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

 Muş Alparslan Üniversitesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Siirt Üniversitesi

Uşak Üniversitesi

Yozgat Bozok Üniversitesi

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )