RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Tüketici Hakları Konulu Konferans Düzenlendi
27 Şubat 2020 Perşembe - Görüntülenme: 4401

Üniversitemiz İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda “Tüketici Hakları” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet ERDAL katıldı.

ERDAL, tüketici haklarını, internet üzerinden yapılan tüketici işlemlerinde yasal hakları ve tüketicilerin yaşadığı sorunlarda başvuracağı, haklarını arayabileceği, çözüm yolları bulabileceği ve ücretsiz bir şekilde devletimizin sağladığı imkânları genel bir şekilde katılımcılarla paylaştı.

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet ERDAL’ın konuşmasının ardından Ticaret Uzmanı Özer ÖĞRETİCİ, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Bu Kanun Kapsamında Yürütülen Faaliyetler, Tüketicinin Korunması, Tüketici Hukukunun Gelişimi, Uygulanan Mevzuat ve Görevler, Tüketici Sözleşmeleri, Tüketiciye Yönelik Diğer Hususlar, Reklamlar, sözleşmeler ve Tüketici Hakem Heyeti konularında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.

Programın sonunda, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Adnan YILMAZ günün anısına Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet ERDAL’a Üniversitemiz şilti takdim etti.

Programa, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )