RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Rektörümüzü Ziyaret Etti
26 Şubat 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 2493

Gürcistan Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Gela JAPARİDZE, Başkonsolos Yardımcısı Giorgi QUSHİTASHVİLİ ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı makamında ziyaret etti.

Başkonsolos JAPARİDZE, öncelikle kendilerini makamında ağırlayan Rektörümüze teşekkür ederek, “1989 yılında açılan Sarp Sınır Kapısından bu yana iki ülke arasındaki ilişkiler her anlamda büyük bir ivme ile gelişti. Geçen bu zaman içerisinde çok güzel şeyler başardık. Türkiye bilhassa son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen bir ülke. Bu yönüyle Türkiye ve Sarp Sınır Kapısı bizim için batıya açılan kapı.” dedi.

Rektörümüz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak komşumuz Gürcistan Cumhuriyeti ile akademik ve kültürel anlamda var olan bağlarımızı geliştirmeye özen gösteriyoruz. Gürcistan’ın bazı üniversiteleri ile ortak sempozyumlar ve yine her yaz Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesinden gelen öğrencilere Üniversitemiz Tıp Fakültesinde staj yapma imkânı sunuyoruz.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Gürcistan Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Gela JAPARİDZE günün anısına karşılıklı şilt takdiminde bulundu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )