RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Ufuk 2020 Proje Yazma Eğitimi Verildi
21 Şubat 2020 Cuma - Görüntülenme: 3472

Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi ve Sabancı Üniversitesi işbirliğinde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı’nın da destekleri ile Üniversitemiz Sosyal Tesislerinde Ufuk 2020 Programlarına Yönelik Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi gerçekleştirildi.

Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü'nden Abdurrahman TÜRK ve Can KARTOĞLU’nun eğitmen olarak yer aldığı ve iki gün süren " Ufuk 2020 Programlarına Yönelik Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi "ne farklı fakültelerden 25 öğretim üyemiz katıldı.

TTO Koordinatörü Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ’ın açılış konuşması ile başlayan eğitimin 1. günü sabah oturumunda ufuk 2020 programı hakkında genel bilgilendirme ve çağrı sistemi, çalışma programları, konu belirleme, konsorsiyum oluşturma gibi konu başlıkları ele alınırken, öğleden sonraki oturumda ise proje önerisi geliştirme amacı ile çalışma grupları oluşturuldu.

Eğitimin 2. gününde ağırlıklı olarak bütçe ve proje sunumlarının hazırlanması çalışmaları yapıldı. Öğleden sonraki oturumda ise çalışma gruplarının hazırlamış olduğu proje önerilerinin sunumları gerçekleşti. Eğitim genel değerlendirme ve soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Üniversitemiz akademisyenlerine Ufuk 2020 programlarına yönelik proje yazma ve başvuru aşamalarında destek sağlamak ve proje başvuru sayılarını arttırmak amacı ile düzenlenen eğitimler Mart ayı içerisinde tekrarlanacak.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )