RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
21 Şubat 2020 Cuma - Görüntülenme: 3416

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Üniversitemiz birimlerini temsil eden odak kişilere yönelik Sıfır Atık Yönetimi Sistemi ve Sıfır Atık Bilgi Sistemi konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Su ürünleri Fakültesi Prof. Dr. Osman Beyazoğlu Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, Sıfır Atık Komisyonu Üyeleri Doç. Dr. Ülgen AYTAN,  Dr. Öğr. Üyesi Nilay AKÇAY, Dr. Öğr. Üyesi Erdem CÜCE, Arş. Gör. Dr. Ayşe AYTAR, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Hüseyin CİVELEK ve odak kişiler katıldılar. 

Toplantıda bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN, Dünyada çevre sorunlarının ortaya çıkışı ve çözüm yollarından bahsederek, “ sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen  ‘Sıfır Atık Projesi’ hedeflerine Üniversitemizde ulaşmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Sıfır Atık Komisyonu Koordinatörü Doç. Dr. Ülgen AYTAN ise Sıfır Atık Projesi ile ilgili şu ana kadar yapılan çalışmaları ve sürecin devamında kurumların yerine getirmek zorunda oldukları iş ve işlemleri anlattı. .

Konuşmaların ardından toplantıya katılanların soruları cevaplandırıldı.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )