RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu
21 Şubat 2020 Cuma - Görüntülenme: 3411

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İslampaşa Mahallesi’nde yapımı devam eden Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmalar ve inşaatın son durumu hakkında inşaatı yapan firma yetkililerden bilgi alan Rektörümüz, çalışmaların hızla ilerlediğini kaydederek “Eğitim öğretim bloğu,  klinikleri ve hastane kısmı ile Üniversitemize ve Rize'ye yakışan güzel bir fakülte oluyor. Diş Hekimliği öğrencilerimizin yeni akademik yılda yeni binada eğitime başlamalarını hedefliyoruz.”  dedi.

25.000 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan bina, 150 üniteli olarak Sağlık Bakanlığının kalite standartlarına uygun bir şekilde planlanmıştır. Bina tamamlandığında, eğitim, hastane ve idari blok olmak üzere 3 kısımdan oluşacaktır. Binada, 7 derslik, 9 adet laboratuvar, 80 ofis, 5 adet ameliyathane, yataklı servis, 12 adet muayene odası, tomografi, mr, ultrason ve röntgen odaları, konferans salonu, 1400 metrekare kapalı otopark, kütüphane, kantin, yemekhane, mescit gibi bölümler yer alacaktır.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )