RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme/Derse Kayıt İşlemleri
29 Ocak 2020 Çarşamba

Öğrencilerimizin, Tıp Fakültesi öğrencileri ile birinci sınıfta okuyan öğrenciler dahil, 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı ders kayıtlarını 03-09 Şubat 2020 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için, kayıt yenileme-derse kayıt işlemlerine ilişkin duyurularımız ile kılavuzu dikkatle inceleyerek ilgili tarihler arasında ders kayıtlarını yapmaları önem arz etmektedir.

Ancak kendisi ya da ailesi Malatya ve Elazığ illerinde ikamet etmekte olan öğrencilerimiz 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya illerinde yaşanan deprem afeti dolayısıyla, mazeretlerini belirten dilekçe ile kayıtlı oldukları fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu öğrenci işlerine müracaat etmeleri durumunda Bahar Yarılıyı ders yazılımlarını 14 Şubat 2020 tarihine kadar yapabilirler.

 

ÖĞRENİM ÜCRETİ/KATKI PAYI ÖDEME   (03-07 Şubat 2020)

Öğrencilerimizin derse kayıt yapılabilmeleri için (öğrenim ücreti/katkı payı borcu olanlar)  2019-2020 bahar  yarıyılı katkı payı veya öğrenim ücretlerinin 2. taksitini 03-07 Şubat 2020 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir. Ödemeler Ziraat Bankası'nın herhangi bir ATM’sinden Banka Kartı kullanmadan yapılabilir.

 

Ziraat Bankası ATM lerinden Öğrenim Harçları Yatırma İşlemi

Kartsız İşlem-Ödeme İşlemleri-Eğitim Ödemeleri-Üniversite Ödemeleri-Recep Tayyip Erdoğan Ün. –Öğrenci Numarası ile giriş yapılacaktır.  Örneğin; öğrenci numarası 111000111 veya 224215 ise giriş yapılacaktır.)

2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Tablosu  için tıklayınız.

 

İNTERAKTİF DERSE KAYIT / KAYIT YENİLEME  (03 – 09 Şubat 2020)

Öğrenci Derse Kayıt/Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

 

Öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilmek için  REBİS (Bilgi yönetim Sistemi) adresine gidilir.  Açılan sayfadan e-posta adresi ve şifre ile  Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) giriş yapabilirsiniz.

E-posta adresi “Öğrenci e-posta adresimi öğrenmek istiyorum”, şifre ise “Şifremi unuttum” butonlarından öğrenilmesi mümkündür.

 

   (Sisteme giriş ve e-posta/şifre işlemlerin de sorun yaşıyorsanız  ”E-Posta ve Şifre Oluşturma İşlemleri”     Kılavuzunu inceleyiniz. Şifre unutulması halinde ve de sisteme 2. e-posta adresinizi girmediyseniz şifre sıfırlama işlemi için Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvurmanız gerekmektedir.

 

DERS SEÇİM İŞLEMİ

Ders kaydı işlemlerinde öğrenciler öncelikle alt sınıflardan başarısız oldukları ve alt sınıflardan sorumlu olup hiç almadıkları dersler ile bulunduğu döneme ait dersi/dersleri almak zorundadır. Başarısız dersler Öğrencinin “SEÇTİĞİNİZ DERSLER” kısmında yer almaktadır.

 

Yeni alınacak dersler “AÇILAN DERSLER” kısmında listelenmektedir. Kayıt yapılacak dersler, alınması gereken derslerin başında bulunan “+” işareti tıklanarak “SEÇTİĞİNİZ DERSLER” e eklenip, tüm seçilen dersler taslak olarak kayıt edilip danışman onayına gönderilir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra öğrenci ders kaydını gerçekleştirmiş olur.

 

Ayrıca Harfli başarı notu “DC” olan derslerin seçiminde;  eğer dönem ortalaması (YANO) 2.00 ve üstü ise bu dersten “başarılıdır” ve öğrencinin bu dersi tekrar almasına gerek yoktur ancak not yükseltmek amacı ile tekrar alabilir.  Eğer dönem ortalaması (YANO) 2.00’nin altında ise dersten “başarısızdır” ve dersi tekrar almak zorundadır.     

 

Çift Anadal/Yandal programlarına kayıt yapan öğrencilerin derse kayıt işlemleri  ”Derse kayıt formu”  ile kayıtlı yapılacaktır ve derse kayıt formu kayıtlı olunan programa teslim edilecektir.

                  

ÜNİVERSİTE ORTAK SEÇMELİ DERS SEÇİM İŞLEMİ

Ders planında Üniversite Ortak Seçmeli Dersi (ÜSD kodlu) bulunan öğrenciler kendi programları tarafından açılan Üniversite Ortak Seçmeli derslere kayıt yapamayacaklardır. Diğer Programlar tarafından açılan ÜSD derslerine kayıt yapabilecek olup, alınacak ders sayısı 1 (Bir) dir. Sistem üzerinden ders seçme işlemi ise diğer derslerle aynı zamanda aynı şekilde olacaktır. Ders ekleme çıkarma döneminde danışman onayı ile değişiklik yapılabilir.

 

Öğrenciler, tekrarlamaları gereken seçmeli (program veya üniversite ortak seçmeli dersler) derslerin yerine ilgili yarıyılda açılan diğer seçmeli derslerden herhangi birini alabilirler. Bu takdirde, derse devam zorunluluğu şarttır.

 

Bu işlemlerden sonra mutlaka kayıt yapılan derslerin çıktısının alınıp, 03-14 Şubat 2020 tarihleri arasında danışman öğretim elemanına imzalattırılması ve saklanması sonradan karşılaşılabilecek sorunlar için önem taşımaktadır.

 

Yapılan işlemlerin danışman tarafından onaylanıp onaylanmadığı öğrencinin kendi sayfasından transkriptine bakılıp kontrol edilebilir. Seçilen dersler danışman tarafından onaylanmış ise 2019-2020 Bahar Yarıyılı dersleri öğrencinin transkriptine yansıyacaktır. Aksi halde durumun danışmana bildirilmesi gerekmektedir.

 

Ders seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlar

*Öğrenci ders kaydını yapmadan önce transkriptinden (not döküm belgesi) ders durumunu mutlaka incelemelidir.  Öğrenci otomasyonu sayfanızdaki  ders müfredatınızda bulunan derslerle, transkriptinizdeki dersleri karşılaştırarak kayıt yapacağınız dersleri belirleyiniz.

 

Derse kayıt ile ilgili karşılaşılabilecek sorunların ilgili birim öğrenci işlerine veya ÖİDB’na  bildirilmesi yararınıza olacaktır.

                                                                                                                                       ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Akademik birimler web sayfaları : https://www.erdogan.edu.tr/Website/Default.aspx

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Santral

0 464 223 61 26

e-posta

oidb@erdogan.edu.tr

Web adresi

 http://oidb.idari.erdogan.edu.tr/

 

ÖNLİSANS ÖĞRENCİ İŞLERİ- Dahili no

 

Teknik Bilimler MYO

Sosyal Bilimler MYO

Adalet  MYO

Ardeşen MYO

Fındıklı MYO

Pazar MYO

Sağlık Hizmetleri MYO

4219

4231

 

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ-Dahili no

 

 

Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü

4229

Sosyal Bilimler Enstitüsü

4297

 

HARÇ İŞLEMLERİ -Dahili no

4222-4227

 

LİSANS ÖĞRENCİ İŞLERİ- Dahili no

 

Tıp Fakültesi

Turgut Kıran Denizcilik Fak.

Eğitim Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisadi ve İdari Bil. Fak.

Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Y.O.

Turgut Kıran Denizcilik Y.O.

4207

4216

 

 

Ardeşen Turizm Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

Fen Edebiyat Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Su Ürünleri Fakültesi

Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fak.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fak.

Sağlık Yüksekokulu

Beden Eğitimi ve Spor Y.O.

Fındıklı Uygulamalı Bilimler Y.O.

4210

4239

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )