RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İdeal Online Veri Tabanına Abonelik Gerçekleştirildi
09 Ocak 2020 Perşembe

Kütüphanemiz 2020 yılında Ülkemize ve Türk dünyasına ait toplamda 765 adet akademik ve popüler dergiyi tam metin erişime sunan İdeal Online Süreli Yayınlar  veri tabanına abonelik gerçekleştirerek siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunmuştur

Erişim Adresi: http://www.idealonline.com.tr/IdealOnline/login.xhtml?logout=true

HAKKINDA

 
"İdealonline”, Popüler ve Akademik Süreli Yayınları bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.
İdealonline içerisinde Türk Dünyasının önde gelen dergileri de yer almaktadır. Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Başkortsan, Kırım, Karaçay-Malkar gibi Türki Cumhuriyetler tarafından yayınlanan bu dergiler, ilk kez “İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı” aracılığı ile Türkiye’deki Üniversite kütüphanelerinin erişimine açılmıştır.
Üniversite kütüphaneleri tarafından aktif olarak kullanılan İdealonline, yayınların araştırmacılara ulaşması için etkili bir veri tabanıdır. İçerisindeki gelişmiş arama motorları ile ilgili alana direk erişim sağlayan İdealonline EDS ve Summon gibi uluslararası arama motorlarında da taranmaktadır.
Sistem içerisindeki “Kütüphanem”, “Duyuru Kaydı” ve “Bildirim Al” özellikleri ile yayın takibini en kolay hâle getirmekle birlikte, geniş filtreleme özelliğiyle de ilgili alana erişimi hızlandırmaktadır.
 
İdealonline güncel içerik bilgileri:


İdealonline veri tabanlarının amaçları:

  • Türkçe bilgi kaynaklarını e-ortama taşımak.
  • Türkçe bilgi kaynaklarına 7/24 erişim sağlamak.
  • Türkçe içeriğe modern veri tabanı sistemi ve cihazlarla erişim sağlamak.
  • Türkçe içeriği dünyanın kullanımına sunmak.
  • Daha fazla Türkçe kaynak yayınlanmasına ve verimliliğinin artmasına katkıda bulunmaktır.
Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )