RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizden Barış Pınarı Harekâtı’na Destek
10 Ekim 2019 Perşembe

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG VE DAEŞ terör örgütlerine karşı 09. 10. 2019 tarihinde Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın emri ile gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı, ülke sınırlarımızın güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun engellenmesine ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumaya dönük bir harekâttır.

Bu harekâtın amacı, ülkemiz karşı terörist saldırıları ortadan kaldırmak, silah gücünü kullanarak ülkelerinden göç etmek zorunda bırakılan insanlara güvenli bölge oluşturmak ve yurtlarına dönmelerini sağlamak, sınırlarımızın güneyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna müsaade etmemek ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumaktır.

Bağımsızlığımıza kasteden, sınır güvenliğimizi tehdit eden bu terör örgütleriyle mücadele uluslararası hukuka ve evrensel değerlere uygun etik ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Geçmişte gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı gibi bugün de gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak destekliyoruz.

Yüce devletimizin feraseti, kahraman ordumuzun cesaretiyle yürütülen Barış Pınarı Harekâtı’nın muvaffakiyete erişmesini umarak, terörle mücadelede canını ortaya koymaktan çekinmeyen şanlı ordumuzun mensuplarının, en yakın zamanda sevdiklerine kavuşmalarını diliyoruz.

Barış Pınarı Harekâtı’nın vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, sahip olduğumuz her türlü imkânla yüce devletimizin emrinde olduğumuzu bildiriyoruz.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )